Logo
Blog
Jakou tenisovou raketu vybrat pro začátečníka?
24.09.2019 Tenis
Jakou tenisovou raketu vybrat pro začátečníka?
Tenisová raketa pro začátečníka je lehká raketa s velkou hlavou a širokým rámem. číst celé
Jakou velikost gripu tenisové rakety?
20.09.2019 Tenis
Jakou velikost gripu tenisové rakety?
Je důležitá velikost gripu tenisové rakety? číst celé
Zobrazit všechny články

DOPRAVA

Zásilkovna 

 • od 69,-Kč
 • ZDARMA nad 2000,-Kč

Balíkovna

 • od 69,-Kč
 • ZDARMA nad 2000,-Kč

Doprava na adresu v ČR

 • 98,-Kč - Doprava na adresu v ČR
 • ZDRAMA nad 3000,-Kč

PLATBA

 • Dobírka Zásilkovna - 15,-Kč
 • Dobírka - 30,-Kč
 • Převodem na účet - zdarma
 • Kartou - zdarma (jen regulované karty)

Platby-kartou


NajduZboží.cz

 1. Úvod
 2. Blog
 3. Tenis
 4. Jakou tenisovou raketu vybrat pro začátečníka?
24.09.2019
Tenis

Jakou tenisovou raketu vybrat pro začátečníka?

Představte si modelovou situaci:

Líbí se mi tenis, dívám se na něj v televizi, jezdím kolem tenisových kurtů a s oblibou pozoruji, jak se to tam hemží. Co mám osobně moc rád na tenise je, jak různorodí hráči se mohou na kurtě potkat a úplně miluju debly starších pánů s nadějí, že se mi taky podaří u tenisu zůstat, dokud budu moct trochu běhat.

Rozhodl jsem se, že už se nebudu jen dívat, ale taky se aktivně zapojím. Potřebuji tenisovou raketu. Nabídka je velmi pestrá, tak kterou vybrat? Mám rád Rogera Federera, takže si koupím jeho raketu! Určitě mi to za chvíli půjde stejně dobře. Tak to je velká chyba a omyl. Tenisovou raketou Rogera Federera míček občas trefíte, ale určitě ne kam chcete a zcela určitě vám nepomůže v naučení správné techniky. Je moc těžká a tvrdá, má malou hlavu a uzoučký rám. Takže budete mít problém dostat ji do pohybu a trefit se do míče. A to je jaksi základ hry. Nepůjde vám to, budete frustrovaní a za chvíli ten debilní sport přestanete hrát.

Jako začátečník hledám: Lehkou tenisovou raketu s širším rámem a větší hlavou.

Protože:

 • Lehká raketa mi dovolí pracovat v plném rozsahu pohybu. Vysvětlím, těžkou závodní raketu nezvládnu, protože nemám naučené správné pohybové vzorce. Jsem začátečník, všechno se teprve učím a zkouším. Musím myslet na velké množství věcí, pořád získávám nové informace a přeměňuji je na zlepšování svých schopností a tím celé své hry. Těžká raketa je prostě těžká, nebudu s ní rychlý, bude mě omezovat. Je to jako s těžkým kladivem, sice s ním ten hřebík vrazím až do půlky trámu, ale nadřu se a podruhé to už půjde hůř. Pokud k tomu nemám vypracovanou techniku pohybu, která mi s tím pomůže. Ale tu se nejdřív musím naučit, a to s lehkým kladivem.
 • Větší hlava rakety mi pomůže v tom, že ze začátku nebudu míč trefovat ideálně na střed, spíš to bude vypadat takhle: 3x rámem, 2x blízko u rámu (to mi otočí raketu v ruce), 1x blízko středu. Větší hlava mi s tím pomůže, protože je větší. A navíc má větší tzv. sweetspot, to je oblast v ploše výpletu, kterou mám míček trefit, abych mu dal co nejvíce síly a přesnosti.
 • Široký rám mě podrží, když se netrefím a budu hrát míč blízko u rámu. Širší rám bude v tom případě stabilnější, nebude mi raketu v ruce tolik kroutit.

Vyvážení lehkých raket bývá do hlavy tenisové rakety, aby fungovala trochu jako to kladivo a pomohla dodat sílu do úderu. Na začátku budete bojovat s technikou „na malém“ kurtu, pak od základní čáry. Voleje přijdou později, to už budete mít asi jinou raketu.

Jako začátečník budete růst, zlepšovat se, budete mít techniku, která vám dovolí tuto raketu vyměnit za trochu těžší, s o něco menší hlavou. A budete se přibližovat tomu Federerovi (nebo Nadalovi, Thiemovi, Medveděvovi, nebo je možná váš oblíbenec Nick Kyrgios, Stan The Man Wawrinka nebo někdo úplně jiný). Na začátku to ale hlavně nepřežeňte s výběrem své tenisové rakety a nepátrejte rovnou po těch jejich zbraních, ty vám užitek nepřinesou.

Abychom si zúžili výběr, postupujte třeba takto:

Cenově vybírejte podle svých možností, jako první raketa dobře poslouží i hliníkový rám, který je nejlevnější variantou.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Doprava a platba

Zásilkovna 

od 65,-Kč

Balíkovna

od 55,- Kč

ZDARMA nad 3000,-Kč

Doprava na adresu v ČR

98,-Kč - doprava na adresu v ČR

ZDRAMA nad 3000,-Kč

 


 

Dobírka Zásilkovna - 15,-Kč

Dobírka - 30,-Kč

Převodem na účet - zdarma

Kartou - zdarma (jen regulované karty)

Platby-kartou

Kde nás najdete

mTenis.cz

Ostravská 699/26

743 01 Bílovec

Kontaktujte nás

Pro zboží objednané v eshopu je tento obchod jen výdejní místo : výdej zboží pouze po potvrzení mailem!

© 2008-2020 mTenis.cz
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz